Fyns 5 daw´s - 4. etape i Højstrup - Resultater 14.06.2007



Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

Elite

  (Startede: 8, Udgået: 0, Diskvalificeret: 0)

   1. Claus F. Christensen        OK FROS           1.04.36
   2. Jakob Q Christensen         Odense OK         1.09.25     +4.49
   3. Laust Berg                  Odense OK         1.12.26     +7.50
   4. Jeppe Christensen           Odense OK         1.13.13     +8.37
   5. Tommy Iversen               Odense OK         1.16.39    +12.03
   6. Rasmus Iversen              Odense OK         1.19.47    +15.11
   7. Leif S. Knudsen             Faaborg OK        1.31.19    +26.43
   8. Inge S. Knudsen             Faaborg OK        1.40.44    +36.08

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

A-lang

  (Startede: 28, Udgået: 1, Diskvalificeret: 1)

   1. Peter Knudsen               OK Melfar           51.22
   2. Ib Clausen                  Odense OK           54.02     +2.40
   3. Ayoe Berg                   Odense OK           57.44     +6.22
   4. Morten Nielsen              Odense OK           57.51     +6.29
   5. Niels Brage                 OK Melfar           59.57     +8.35
   6. Torben Rasmussen            Odense OK         1.01.03     +9.41
   7. Bjarne Andersen             Svendborg OK      1.02.00    +10.38
   8. Kim Birkerød                ROID              1.02.28    +11.06
   9. Thomas Aarup Hansen         Odense OK         1.05.06    +13.44
  10. Claus Thomsen Boe           Odense OK         1.07.30    +16.08
  11. Mikkel Sørensen             OK Melfar         1.07.45    +16.23
  12. Hans Aage Hvalsøe Hansen    Odense Politis Idrætsforening   1.08.49    +17.27
  13. Torsten Boe Larsen          Odense OK         1.09.50    +18.28
  14. Allan Grundsøe              Odense OK         1.10.27    +19.05
  15. Frank Hvalsøe Hansen        Odense Politis Idrætsforening   1.10.53    +19.31
  16. Sune Skousen                OK Melfar         1.11.02    +19.40
  17. Per Søgaard                 Odense OK         1.11.33    +20.11
  18. Kasper Ankjær Dinesen       Svendborg OK      1.11.56    +20.34
  19. Gitte R. Christoffersen     Svendborg OK      1.12.32    +21.10
  20. Signe Vest                  Svendborg OK      1.13.24    +22.02
  21. Cæcilie Christoffersen      Svendborg OK      1.15.08    +23.46
  22. Jens Chr. Hvelplund         Odense OK         1.18.14    +26.52
  23. René Wilhardt               Svendborg OK      1.18.27    +27.05
  24. Bjarne Rasmussen            Odense Politis Idrætsforening   1.18.34    +27.12
  25. Torben Kruse                Svendborg OK      1.21.00    +29.38
  26. Jørn Thomsen                Kolding OK        1.22.36    +31.14
  Hyl Bjørn R. Christoffersen     Svendborg OK   Diskvalificeret
 Kesk Stine Bork Rasmussen        Odense Politis Idrætsforening    Udgået

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

A-kort

  (Startede: 41, Udgået: 1, Diskvalificeret: 2)

   1. Frederick Degrande          Odense OK           38.36
   2. H. V. Jensen                Odense OK           40.01     +1.25
   3. Jørgen Olesen               Odense Politis Idrætsforening     40.43     +2.07
   4. Lone Fyhn Olesen            Odense Politis Idrætsforening     41.54     +3.18
   5. Wolfgang Schulz             Odense OK           43.29     +4.53
   6. Erik Andersen               Odense OK           44.42     +6.06
   7. Claus Jacobsen              Odense OK           44.51     +6.15
   8. Preben Christiansen         Odense OK           46.01     +7.25
   9. Louise Løvendahl Petersen   Odense OK           48.04     +9.28
  10. Karen-Lisbeth Fredberg      Odense OK           48.35     +9.59
  11. Tanya Prokhorova            OK H.T.F.           50.24    +11.48
  12. Claes Ø. Larsen             Odense OK           50.32    +11.56
  13. Jørgen Voigt Arnsted        Odense OK           51.09    +12.33
  14. Niels E. Thingvad           Odense OK           51.33    +12.57
  15. Palle Møller Nielsen        Odense OK           52.56    +14.20
  16. Jens M. Ibsen               Svendborg OK        54.00    +15.24
  17. Lis-Ann Jensen              OK Melfar           54.15    +15.39
  18. Helge Hansen                Odense Politis Idrætsforening     54.33    +15.57
  19. Charlotte Fredberg          Odense OK           57.03    +18.27
  20. Jørgen Stamp                Odense OK           57.08    +18.32
  21. Frank Petersen              Faaborg OK          57.31    +18.55
  22. Bent Jacobsen               Kolding OK OK       58.51    +20.15
  23. Lisbeth Skovbjerg           Odense OK         1.01.38    +23.02
  24. Michael Vainio-Pedersen     Odense OK         1.02.00    +23.24
  25. Knud Erik Thomsen           Svendborg OK      1.02.13    +23.37
  26. Klaus Juel                  Odense OK         1.02.58    +24.22
  27. Jette Sørensen              Svendborg OK      1.03.11    +24.35
  28. Henning Larsen              Horsens OK        1.05.56    +27.20
  29. Helle Sørensen              OK Melfar         1.06.43    +28.07
  30. Kjeld Frimuth               Odense OK         1.07.58    +29.22
  31. Nikolaj Wilhardt            Svendborg OK      1.08.25    +29.49
  32. Marianne Jensen             OK Melfar         1.08.38    +30.02
  33. Nicolaj Wamberg             Odense OK         1.09.34    +30.58
  34. Jørgen Løvendahl            Odense OK         1.10.25    +31.49
  35. Kurt Sørensen               Svendborg OK      1.13.01    +34.25
  36. Lis Knudsen                 Faaborg OK        1.13.02    +34.26
  37. Erik Fredskild              Svendborg OK      1.24.06    +45.30
  38. Line Mikkelsen              Odense OK         1.31.19    +52.43
  Hyl Bente Bork Rasmusen         Odense Politis IdrætsforeningDiskvalificeret
 Kesk Ole Hoffmann                OK FROS            Udgået
  Hyl Niels Andersen              Odense OK      Diskvalificeret

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

B

  (Startede: 20, Udgået: 0, Diskvalificeret: 2)

   1. Henrik Husted               ROID                43.53
   2. Thomas Frandsen             Ringe Kostskole     45.16     +1.23
   3. Dennis Bøje Nielsen         Odense OK           45.23     +1.30
   4. Anders Bager                Odense OK           46.34     +2.41
   5. Camilla Spile               Odense OK           46.39     +2.46
   6. Jimmy Jørgensen             Uden for klub       48.27     +4.34
   7. Daniel Maldera              Uden for klub       52.02     +8.09
   8. Jakob Lei                   Odense OK           55.45    +11.52
   9. Kent Mathiesen              Uden for klub       58.44    +14.51
  10. Asger Skovbjerg             Odense OK           59.20    +15.27
  11. Esben Nielsen               Odense OK         1.00.55    +17.02
  12. Michael Ibsen               OK Melfar         1.03.15    +19.22
  13. Klavs Hein                  Odense OK         1.04.44    +20.51
  14. Niels Petersen              Odense OK         1.05.51    +21.58
  15. Anders Bisp Petersen        Odense OK         1.09.54    +26.01
  16. Anders Jensen               Uden for klub     1.21.04    +37.11
  17. Søren Maigaard              Odense OK         1.24.52    +40.59
  18. Christian Hauschildt        Odense OK         1.27.51    +43.58
  Hyl Tobias Dahlmann             Ringe KostskoleDiskvalificeret
  Hyl Dennis Foldager             Ringe KostskoleDiskvalificeret

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

C

  (Startede: 9, Udgået: 0, Diskvalificeret: 0)

   1. Mads Backer                 OK Melfar           22.21
   2. Jonas Lund                  Ringe Kostskole     26.46     +4.25
   3. Inge Djernæs                Odense OK           43.28    +21.07
   4. Kirsten Wolff Knudsen       Svendborg OK        51.33    +29.12
   5. Lærke Munk-Petersen         Uden for klub       52.04    +29.43
   6. Christian Buch              Ringe Kostskole   1.03.46    +41.25
   7. Adam Krog Mathiasen         Odense OK         1.09.37    +47.16
   8. Peter Vest                  Svendborg OK      1.11.43    +49.22
   9. Conny Hansen                Odense Politis Idrætsforening   1.27.13  +1.04.52

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

Begynder

  (Startede: 13, Udgået: 0, Diskvalificeret: 4)

   1. Jonas Iversen               Odense OK           20.56
   2. Mikkel Jacobsen             Odense OK           21.15       +19
   3. Joakim Wilhardt             Svendborg OK        24.12     +3.16
   4. Asmus Seest-Nielsen         Odense OK           28.40     +7.44
   5. Grete Nedergaard            Odense OK           32.13    +11.17
   6. Kristian Kaas               Ringe Kostskole     36.58    +16.02
   7. Michela Pedersen            Ringe Kostskole     39.05    +18.09
   8. Matilde og Line Skousen     OK Melfar           43.44    +22.48
   9. Natasja Fussing             Odense Politis Idrætsforening     44.20    +23.24
  Hyl Stine Banke                 Ringe KostskoleDiskvalificeret
  Hyl Michella Brandt             Ringe KostskoleDiskvalificeret
  Hyl Sabina Jensen               Ringe KostskoleDiskvalificeret
  Hyl Katrina Eversen             Ringe KostskoleDiskvalificeret

Elite A-lang A-kort B C Begynder Veteran

Veteran

  (Startede: 7, Udgået: 0, Diskvalificeret: 2)

   1. Bent Schou                  Odense Politis Idrætsforening     44.00
   2. Gunner Christiansen         Odense Politis Idrætsforening     51.06     +7.06
   3. Jens Pedersen               Odense OK           56.40    +12.40
   4. Rita Jacobsen               Kolding OK OK     1.01.01    +17.01
   5. Carl Egon Berg              Odense OK         1.09.28    +25.28
  Hyl Svend Aage Jensen           Odense OK      Diskvalificeret
  Hyl Lisbeth Thomsen             Kolding OK     Diskvalificeret