KM-lang 24-08-2008, Krengerup Odense OK
Begynder D-10 D-12 D-14 D-16 D-18 D-20 D21- D21-B D21-C D35- D35-B D40- D45- D50- D55- D60- D65- D70- H-10 H-12 H-12B H-14 H-16 H-18 H-20 H21- H21-B H21-C H35- H35-B H40- H45- H50- H55- H60- H60- UFK H65- H70- H75- H80- Åben 1 Åben 2 Åben 3 Åben 4 Åben 5 Åben 6 Åben 7 Åben 8
Begynder (2,98 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Anita Weber Nissen OK Esbjerg 29.08
D-10 (2,98 km)
Started : 4 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Cecilie Eeg Højholt Kolding OK 21.36
2. Trine Eg Staugaard Kolding OK 25.01 +03.25
3. Anna Klingenberg Faaborg OK 25.02 +03.26
4. Karoline Holst Matthiesen OK SYD 27.55 +06.19
D-12 (3,60 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Josefine Lind OK GORM 24.49
2. Sissel Maria Eg Staugaard Kolding OK 26.58 +02.09
3. Maja H. Ringive OK GORM 28.11 +03.22
D-14 (4,48 km)
Started : 6 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Camilla Bevensee OK H.T.F. 29.35
2. Caroline Gjøtterup Faaborg OK 33.23 +03.48
3. Marie B. Bertelsen OK H.T.F. 36.42 +07.07
4. Anne Line Eg Staugaard Kolding OK 37.32 +07.57
5. Nina Lunding Henriksen Svendborg OK 51.24 +21.49
6. Mia Cecilie Johansson Odense OK 01.11.45 +42.10
D-16 (6,30 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Nina G. Najbjerg OK GORM 57.45
2. Josephine Kristensen OK Snab 01.05.01 +07.16
3. Anne B. Bertelsen OK H.T.F. 01.24.59 +27.14
D-18 (6,30 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Line Stubberup Odense OK 01.18.39
D-20 (7,28 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Inge S. Knudsen Odense OK 01.20.46
D21- (8,50 km)
Started : 0 DNF : 0 Disqualified : 0
D21-B (4,48 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Maja B. Nielsen OK H.T.F. 44.05
2. Camilla Spile Odense OK 44.51 +00.46
3. Dorthe Christiansen Faaborg OK 57.38 +13.33
D21-C (3,60 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Jette Beyer OK H.T.F. 35.47
2. Monika Kobberholm OK West 37.01 +01.14
3. Charlotte Wilhardt Svendborg OK 39.37 +03.50
D35- (6,55 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Diana Finderup Jessen OK H.T.F. 01.12.14
2. Lone Fyhn Olesen Odense Politis Idrætsforening 01.21.59 +09.45
3. Tina Mikkelsen OK Snab 01.40.06 +27.52
D35-B (4,48 km)
Started : 4 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Bente Hagelskær OK GORM 44.02
2. Connie Madsen OK GORM 53.40 +09.38
3. Lisette Christiansen Odense OK 01.01.07 +17.05
4. Inge Djernæs Odense OK 01.11.50 +27.48
D40- (6,30 km)
Started : 11 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Anette Lund OK GORM 54.27
2. Marianne Lynge Krogh Kolding OK 55.48 +01.21
3. Susanne Højholt Kolding OK 57.11 +02.44
4. Ethna Cavanagh Faaborg OK 01.06.15 +11.48
5. Gitte R. Christoffersen Svendborg OK 01.07.29 +13.02
6. Anita Lunding Svendborg OK 01.07.34 +13.07
7. Tanya Prokhorova OK H.T.F. 01.23.19 +28.52
8. Lisbeth Skovbjerg Odense OK 01.26.05 +31.38
9. Anne-Marie Jensen OK SYD 01.31.50 +37.23
10. Susanne Knudsen OK Melfar 01.55.15 +01.00.48
11. Helle Sørensen OK Melfar 01.55.25 +01.00.58
D45- (6,30 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Kate Nielsen OK Snab 01.07.10
2. Jette Bønløkke Post Odense OK 01.10.34 +03.24
3. Inger Andreasen OK Melfar 01.20.50 +13.40
D50- (4,88 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Hanne Ljungberg OK SYD 57.46
2. Inge Price Jensen Odense OK 57.57 +00.11
3. Hanne Jochumsen OK Esbjerg 01.01.13 +03.27
D55- (4,88 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Lis Knudsen Faaborg OK 01.28.23
D60- (3,73 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Asta Terkelsen OK GORM 37.14
2. Musse Brage OK Melfar 59.48 +22.34
3. Lisbeth Thomsen Kolding OK 01.21.15 +44.01
D65- (3,73 km)
Started : 5 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Silke Bolbro OK SYD 54.34
2. Aase Eg Pedersen Kolding OK 01.00.38 +06.04
3. Bodil Mortensen OK GORM 01.04.30 +09.56
4. Inger Andersen Faaborg OK 01.14.54 +20.20
5. Edit Thomsen OK SYD 01.25.33 +30.59
D70- (2,80 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 1
Rita Jacobsen Kolding OK Disq.
H-10 (2,98 km)
Started : 6 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Nick Kjær Mikkelsen OK Snab 18.08
2. Morten Knudsen OK Melfar 19.28 +01.20
3. Victor Kristensen OK Snab 21.31 +03.23
4. Søren Eg Staugaard Kolding OK 21.44 +03.36
5. Søren Alexander Johansson Odense OK 22.09 +04.01
6. Andreas Holst Matthiesen OK SYD 23.23 +05.15
H-12 (3,60 km)
Started : 6 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Thomas Knudsen OK Melfar 20.58
2. Nicklas Finderup Jessen OK H.T.F. 24.25 +03.27
3. Jonas Iversen Odense OK 25.27 +04.29
4. Frederik Eeg Højholt Kolding OK 27.31 +06.33
5. Anders Lunding Henriksen Svendborg OK 29.44 +08.46
6. Rasmus Højlund OK H.T.F. 32.19 +11.21
H-12B (2,98 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Mikkel Kobberholm OK West 27.51
H-14 (4,88 km)
Started : 7 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Conor Klingenberg Faaborg OK 36.53
2. Magnus Kristensen OK Snab 38.27 +01.34
3. Rasmus Sørensen OK Melfar 38.37 +01.44
4. Mathias Abildtrup Rasmussen OK GORM 42.35 +05.42
5. Esben Nielsen Odense OK 52.11 +15.18
6. Anders Bisp Petersen Odense OK 59.45 +22.52
7. Nikolaj Wilhardt Svendborg OK 01.06.34 +29.41
H-16 (7,28 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Rasmus Lunding Henriksen Svendborg OK 01.05.00
2. Henrik Knudsen OK Melfar 01.19.13 +14.13
3. David Lajer Juul Kristensen Faaborg OK 01.46.35 +41.35
H-18 (8,50 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Rasmus Iversen Odense OK 01.10.49
H-20 (9,10 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Simon Kristensen Faaborg OK 01.18.58
H21- (10,33 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Bjarne Knudsen Faaborg OK 01.13.25
2. Ulrik Staugaard FIF Hillerød Orientering 01.13.47 +00.22
3. Thomas Gadsbølle OK Esbjerg 01.20.36 +07.11
H21-B (4,88 km)
Started : 2 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Lars B. Nielsen OK H.T.F. 38.14
2. Henrik Kobberholm OK West 51.02 +12.48
H21-C (3,60 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Kim Kristensen OK H.T.F. 25.54
H35- (10,33 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Lars Nielsen Kolding OK 01.16.46
2. Vagn Sørensen Faaborg OK 01.25.54 +09.08
3. René Wilhardt Svendborg OK 01.30.56 +14.10
H35-B (4,88 km)
Started : 5 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Flemming Jessen OK H.T.F. 44.00
2. Torben Rasmussen OK GORM 50.49 +06.49
3. Kim Lykkegård Christensen Odense OK 52.58 +08.58
4. Martin Ringive OK GORM 01.02.26 +18.26
5. Ole Balslev Odense OK 01.06.30 +22.30
H40- (9,10 km)
Started : 7 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Peter Knudsen OK Melfar 01.22.25
2. Per Eg Pedersen Kolding OK 01.24.56 +02.31
3. Thomas Sørensen OK Melfar 01.34.28 +12.03
4. Lars Nissen OK Esbjerg 01.37.05 +14.40
5. Thomas Uhlemann Kolding OK 01.37.31 +15.06
6. Lars Eeg Højholt Kolding OK 01.41.12 +18.47
7. Lars Thestrup OK H.T.F. 01.45.30 +23.05
H45- (8,50 km)
Started : 6 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Karsten Jøhnk OK SYD 01.07.39
2. Torben Kristensen OK Snab 01.16.24 +08.45
3. Søren Germann OK GORM 01.20.13 +12.34
4. Finn Henriksen Svendborg OK 01.26.55 +19.16
5. Søren Bertelsen OK H.T.F. 01.44.52 +37.13
6. Bjørn R. Christoffersen Svendborg OK 01.58.23 +50.44
H50- (7,28 km)
Started : 9 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Ole Gadsbølle OK Esbjerg 56.16
2. Steffen Alm OK H.T.F. 57.53 +01.37
3. Arne Bertelsen OK H.T.F. 01.03.48 +07.32
4. Erik Krogh Kolding OK 01.05.56 +09.40
5. Søren Dall OK H.T.F. 01.12.01 +15.45
6. Ole Binder OK GORM 01.15.31 +19.15
7. Tron Solberg OK Esbjerg 01.29.39 +33.23
8. Søren Kjær OK H.T.F. 01.34.46 +38.30
9. Lars Olesen OK FROS 01.45.29 +49.13
H55- (7,28 km)
Started : 10 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Niels Møller Petersen OK FROS 01.04.20
2. Poul Erik Buch OK GORM 01.05.55 +01.35
3. Flemming D. Andersen OK H.T.F. 01.10.37 +06.17
4. Jørn H. Klausen OK SYD 01.12.01 +07.41
5. Sven Madsen OK FROS 01.13.33 +09.13
6. Christian Strandgaard Søllerød OK 01.14.27 +10.07
7. Tonny Schwærter OK Esbjerg 01.15.00 +10.40
8. Kristian Toustrup OK SYD 01.27.12 +22.52
9. Claus Thomsen Boe Odense OK 01.36.41 +32.21
10. Flemming Roel Jensen Kolding OK 02.00.56 +56.36
H60- (6,30 km)
Started : 21 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Finn Jørgensen OK H.T.F. 52.17
2. Hans Aage Hvalsøe Hansen Odense Politis Idrætsforening 59.24 +07.07
3. Jørgen Olesen Odense Politis Idrætsforening 01.00.47 +08.30
4. Bent Sørensen Svendborg OK 01.02.40 +10.23
5. Jørn F. Andersen OK H.T.F. 01.03.49 +11.32
6. Per Søgaard Odense OK 01.03.50 +11.33
7. Arne Brage OK Melfar 01.03.57 +11.40
8. Leif S. Knudsen Faaborg OK 01.04.11 +11.54
9. Jon Matthiesen OK SYD 01.07.32 +15.15
10. Hans Christian Strib Ballerup OK 01.07.41 +15.24
11. Per-Oluf Andersen Odense OK 01.09.43 +17.26
12. Erik Damgaard Odense Politis Idrætsforening 01.09.50 +17.33
13. Kurt Pedersen Ribe OK 01.12.38 +20.21
14. Mogens E. Thomsen OK SYD 01.15.04 +22.47
15. Torben Jørgensen Ribe OK 01.22.02 +29.45
16. Leif Kristensen Faaborg OK 01.22.46 +30.29
17. Ole Gjøtterup Faaborg OK 01.24.29 +32.12
18. Per F. Henriksen OK H.T.F. 01.27.23 +35.06
19. Frede Jacobsen OK SYD 01.29.51 +37.34
20. Kaj Aage Olesen OK Snab 01.33.27 +41.10
21. Knud Erik Thomsen Svendborg OK 01.34.25 +42.08
H60- UFK (6,30 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 1
Leif Pedersen Ribe OK Disq.
H65- (5,20 km)
Started : 8 DNF : 0 Disqualified : 1
1. Hans Nielsen OK H.T.F. 57.41
2. Kaj Ove Rasmussen OK H.T.F. 58.04 +00.23
3. Hans Larsen Faaborg OK 59.27 +01.46
4. Jørn Thomsen Kolding OK 01.02.08 +04.27
5. Ole Hoffmann OK FROS 01.04.21 +06.40
6. Karsten Mogensen Odense OK 01.13.29 +15.48
7. Bent Schou Odense Politis Idrætsforening 01.27.57 +30.16
Herluf Jensen Svendborg OK Disq.
H70- (4,88 km)
Started : 6 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Preben Christiansen Odense OK 52.10
2. N. P. Pedersen Kolding OK 01.01.24 +09.14
3. Jørgen Voigt Arnsted Odense OK 01.04.05 +11.55
4. Keld B. Nielsen OK H.T.F. 01.05.39 +13.29
5. Bent Jacobsen Kolding OK 01.19.50 +27.40
6. Niels Mortensen OK GORM 01.27.27 +35.17
H75- (3,73 km)
Started : 1 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Haagen E. Larsen OK H.T.F. 59.54
H80- (2,80 km)
Started : 2 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Henrik Justesen OK SYD 51.29
2. Helge Ove Jørrald OK Snab 01.20.51 +29.22
Åben 1 (9,10 km)
Started : 2 DNF : 1 Disqualified : 1
Søren Klingenberg Faaborg OK DNF
Claus Damm OMI Disq.
Åben 2 (6,55 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 2
1. Tine Hansen TEAM FIT4RUN 01.29.25
Anne-Mette Mortensen TEAM FIT4RUN Disq.
Hanne Rasmussen WA Team Disq.
Åben 3 (5,20 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Erling Hansen Kolding 57.42
2. Gunner Aaskov Odense OK 01.01.33 +03.51
3. Signe Just Boe Odense OK 01.03.51 +06.09
Åben 4 (3,73 km)
Started : 2 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Lotte Hjort Faborg OK 45.38
2. Louise Amstrup Odense OK 47.13 +01.35
Åben 5 (4,88 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 1
1. Steen Egedesø Odense OK 48.51
2. Mathias Ringive OK Gorm 55.15 +06.24
Ninna Wolf Udenfor klub Disq.
Åben 6 (4,48 km)
Started : 2 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Magne Andersen Udenfor klub 50.27
2. Anni Plauborg TEAM FIT4RUN 51.05 +00.38
Åben 7 (3,60 km)
Started : 3 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Margit Jeppesen WA Team 27.47
2. Line Lundbæk WA Team 34.48 +07.01
3. Lau Nielsen Odense OK 42.33 +14.46
Åben 8 (2,98 km)
Started : 2 DNF : 0 Disqualified : 0
1. Johan Fagerberg Odense OK 17.34
2. Nanna Dam Odense OK 20.08 +02.34