Menu Luk

Spire løbet 2024

Odense OKs Ungdomsløber indbyder til Spire Løbet på Højstrup d. 16 maj 2024

Orienteringsløb i Langesø søndag d. 14. april 2024

Odense Orienteringsklub indbyder til 2. divisionsmatch – Resultatlister er klar

Vintercup 2024

Svendborg OK, Faaborg OK og Odense Orienteringklub inviterer til vintertræningsløb i januar- og februar 2024.

Divisionsturneringsfinale den 8/10

Så er det igen lykkedes os at kvalificere os til DM finalen for hold den 8/10.

Sydfyns 5 dages

Så er invitationen til Sydfyns 5 dages klar.

Fyns 5-Dages 2023

Fyns 5-dages 2023

Vintercup 2023

Kort til Højstrup d. 23/2 er klar.

DM stafet 2023

DM Stafet d. 9/9 2023 i Brahetrolleborg Nord.
Resultater og O-track er klar.

Rødt område er forbudt område!

Husk at rødt område er forbudt at løbe i!

Fyns 5-Dages 2022

Fyns 5-dages 2022 – Resultater fra 5 etape

2021:

Fyns 5 dages, 25. maj – 8. juni: Indbydelse og resultat

Divisionsmatch og orienteringsløb i Hesbjerg skov, 18. april: Løbets side

Vintercup 6. januar – 25. februar: OO-resultatside, Vintercup Årets løb

2020:

Fyns 5-dages 9.-24. juni: Indbydelse og resultat

Vintercup 9. januar – 6. februar: Vintercups Resultatside

øvrige løb i 2020 blev aflyst pga. af Corona/Covid-19.

2019:

Nytårscross 31. december: Indbydelse og resultat

AHA løb 7. december: Indbydelse, fiduser og resultat

Fyns 5-Daw’s 28. maj – 18. juni: Resultatside

Fynsk Sprint Cup 18. – 19. maj: Hjemmeside

Orienteringsløb i Grøften 5. maj: Resultatside

Vintercup 5. januar – 23. februar: Vintercups resultatside

2018:

Nytårscross 31. december: Indbydelse og resultat

AHA løb 8. december: Resultat og fiduser

Klubmesterskab lang 17. november: Indbydelse og resultat

Natugle 15. november: Indbydelse og resultat

Klubmesterskab 5000 m 4. oktober: Indbydelse og resultater

Fyns 5-daw’s 22. maj – 5. juni: Resultatside

Fynsk Sprint cup 20. – 21. maj: Resultatside, Springcups hjemmeside

Glamsbjerg hegn 15. april: Resultatside

Vintercup 6. januar – 24. februar: OO resultatside, vintercup hjemmeside

2017:

AHA løb . 9. december i Åløkkeskoven og Odense Havn: Indbydelse og resultat

Natugle 16. november i Elmelund Vest: Indbydelse og resultat

Klubmesterskab lang 4. november i Svanninge Bakker: Indbydelse, Resultatside

Klubmesterskab 5000 m 12. oktober: Indbydelse og resultat

DM stafet og DM lang 9.-10. september: Resultatside, Hjemmeside

Fyns 5-daw’s 30. maj – 13. juni: Resultatside

Fyns Sprint cup 13.-14. maj: Resultatside, Hjemmeside

Vintercup 7. januar – 25. februar: OO resultatside, Vintercup hjemmeside

2016:

AHA løb d. 10/12 på Stige Ø:  Resultatliste     Resultater pr. post   Postdefinitioner   Fidusposter   O-kort   Nord-kort   O-kort med alle poster   Nord-kort med alle poster

Klubmesterskab LANG d. 19/11 i Lakkendrup:   Resultatliste   Livelox – kort med baner

Natugle d. 17/11 i Ryslinge:   Resultatliste   Mellemtider    Livelox – læg din egen gps trakking op og se andres tur i natten

Klubmesterskab 5000 m 22/9: Resultatside

Fyns 5-daws 1. etape, Elmelund, d. 31. maj

Fyns 5-daws, 2. etape Højstrup, d, 2. juni

Fyns 5-daws, 3. etape, Dalumgård, d. 7. juni

Fyns 5-daws, 4. etape, Odense Havn, d. 9. juni

Fyns 5-daws, 5. etape, Åløkke, d. 14. juni

2015:

AHA løb dec. Resultatliste

Klublang d.14-11 i Skt. Klemens / Dalumgaard

Natugle d.19-11 i Holuf Pile

Fyns-5-daws 1. etape d. 19-05 i Højstrup

Fyns-5-daws 2. etape d. 21-05 i Elmelund

Fyns-5-daws 3. etape d. 26-05 i Skibhusskoven

Fyns-5-daws 4. etape d. 28-05 i Kerteminde

Fyns-5-daws 5. etape d. 02-06 i Aløkkeskoven

Divi match og C-løb d. 12-4 i Lunge Bjerge

 

2014:

AHA løb dec. Resultatliste

Natugle d. 20-11 ved Dalum Landbrugsskole

Klubmesterskab d. 15-11 i Sollerup

B-løb og divimatch d. 21-09 i Langesø Syd

Fyns-5-daws – 1 Etape d. 10-06 i Skibshusskoven

Fyns-5-daws – 2 etape d. 12-06 i Dalumgård

Fyns-5-daws – 3 etape d. 17-06 på Hollufgård

Fyns-5-daws – 4 etape d. 19-06 i Bogense

Fyns-5-daws – 5 etape d. 24-06 i Åløkke

Påskeløb d. 17-19/4

 

2013:

Natugle d. 21-11 i Hunderup

Klubmesterskab lang 02-11-2013, Hallindskov

Fyns-5-daws d. 11-06 i Vissenbjerg

Fyns-5-daws d. 13-06 i Hunderup

Fyns-5-daws d. 18-06 i Bolbro

Fyns-5-daws d. 20-06 i Tarup-Davidde Phønix

Fyns-5-daws d. 25-06 i Åløkke

B-løb og 3. div. match i COWI-ligaen d. 28-04 i Langesø   Mellemtider

 

2012:

Natugle d. 22-11

Klubmesterskab Lang d. 27-10 på Stige Ø

DM Mellem 2012 i Brahetrolleborg skovene Lørdag d. 25. august 2012

Fyns-5-daws – 1..etape d. 22-05 på Hollufgård

Fyns-5-daws – 2..etape d. 7-6 i Hunderup

Fyns-5-daws – 3..etape d. 12-6 i Tarup-Davinde

Fyns-5-daws – 4..etape d. 14-6 i Bolbro/Seminariet

Fyns-5-daws – 5..etape d. 19-6 i Åløkke

 

2011:

Fyns-5-daws 2011 – 1. etape 26-05-2011, Vissenbjerg,

Fyns-5-daws 2011 – 2. etape 31-05-2011, Højstrup

Fyns-5-daws 2011 – 3. etape 07-06-2011, Stige Ø

Fyns-5-daws 2011 – 4. etape 09-06-2011, Universitetet

Fyns-5-daws 2011 – 5. etape 14-06-2011, Åløkke

B-løb og 3. div. Match i COWI ligaen 14-08-2011 i Krengerup    Mellemtider

 

2010:

DM Ultralang d. 25-04 i Krengerup & Glamsbjerg Hegn; Resultatliste   Mellemtider   Kort

Fyns 5 daws 1 etape d. 8/6

Fyns 5 daws 2 etape d. 10/6

Fyns 5 daws 3 etape d. 15/6

Fyns 5 daws 4 etape d. 17/6

Fyns 5 daws 5 etape d. 22/6

Klubmesterskab d. 4/8

 

2009:

B-løb / 2. divisionsmatch i Lunge Bjerge.d 5. april 2009

Fyns 5 daws 2009

KM-lang i Langesø skovene d 6. september 2009

AHA løb 2009

 

2008:

B-løb / 2. og 3. divisionsmatch i Lunge Bjerge d 16. marts

Fyns 5 daw’s 2008

MTB-O-Cup i Langesø d 9. august

KM-lang i Krengerup.d 24.august

Sprint løb i Høgeskoven v. Højstrup d 6. september

AHA løb 2008

 

2007:

AHA-løb 2007 d. 8/12

Natuglen klubmesterskab 25. oktober

KLUB-LANG 2007 på Højstrup d. 18.09.2007

KM-lang i Langesø skovene d 16. september

Fyns 5 daws – 1 etape i Tornbjerg d. 31.05.2007

Fyns 5 daws – 2 etape i Hunderup d. 07.06.2007

Fyns 5 daw´s – 3. etape i Dalumgård d. 12.06.2007

Fyns 5 daw´s – 4. etape i Højstrup d. 14.06.2007

Fyns 5 daw´s – 5. etape i Ålykke d. 19.06.2007

B-løb i Glamsbjerg Hegn d 15. april.

2005:

DM på klassisk distance. Søndag, den 11. september 2005 i Brahetrolleborg skovene på Fyn.

1999:

DM KLASSISK I BRAHETROLLEBORG ØST d. 12.09